Haber

Alanya’da yolcu otobüsü şoförü ve yardımcısına yönelik ırkçı saldırı iddiaları gerçeği yansıtmıyor

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçede bir yolcu otobüsü şoförü ve yardımcısının darbesine ilişkin “ırkçı saldırı” iddialarının gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, bazı sosyal medya platformlarında yolcu otobüsünün devrildiğine dair haberler nedeniyle kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek amacıyla basın açıklaması yapılmasının uygun görüldüğü belirtildi. yolda durdurularak “ırkçı saldırıya” maruz kalması gerçeği yansıtmamaktadır.

Konaklı Mahallesi’nde KU ve MU’nun işlettiği pazara gelen otobüsün yardımcısı YB’nin alışveriş yaparken almak istediği eserlerin bedelini ödedikten sonra, “Gazaltıyla parayı tezgâhtan geri aldı. el çabukluğu”, market sahipleri ile otobüs şoförü YB ve yardımcının ortasında tartışma çıktığı belirtildi.

Kargaşaya dönüştüğü söylenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Karşılıklı yumruklarla birbirlerine vuran taraflar kasten yaralamıştır. Sanıklar KU ve MU hayati tehlike oluşturmayacak şekilde hafif yaralanmıştır. Otobüs şoförü YB ve yardımcısı YB yaralanamayacaklarını ifade etmişlerdir. Olaydan sonra yolda oldukları için söz veremeyenler, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldılar. Markette olay anını gösteren kamera kayıtları elde edildi. Suç üzerine bahis oynamak, eylem adı verilen bir suç niteliğindedir ve ırkçı bir saldırı söz konusu değildir. Soruşturma süreçleri titizlikle yürütülüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu