Haber

Algıları ellerinde patladı! Karadağlı’nın işaret ettiği o çürük bina belediyenin çıktı

  • Haber7 – ÖZEL

Devlet Tiyatroları (DT) Genel Müdürü Tamer Karadağlı, Antalya Devlet Opera ve Balesi ile Antalya Devlet Tiyatrosu’nun kiracı olarak kullandığı Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki bakımsızlığı yerinde gözlemledi.

Binanın deforme olmuş halini paylaşan Karadağlı, “Burası uluslararası festivalleri yaptığımız Antalya… Bina sanki savaştan çıkmış gibi. Belediye hiç görmüyor mu bunu? Gerçekten utanç kaynağı bu.” dedi.

TADİLATA DEĞİL ALGIYA GİRİŞTİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bina ile ilgili hiçbir şey yapmadığını ifade eden DT Genel Müdürü Tamer Karadağlı’nın CHP’li belediyeyi göreve davet ettiği konuşmasına tuhaf bir karşılık geldi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, söz konusu binanın bakım ve tamirat işlerinin Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uhdesinde olduğunu savundu.

CHP’li Böcek, sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı videoda, “Belediyenin 2006 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis ettiği Haşim İşcan Kültür Merkezi’nde onarım, bakım ve tamirat işleri, Bakanlığın görevidir.  Halkı yanıltıcı siyasi propaganda yapmak yerine görevinizi yapıyor olsaydınız bunu bilirdiniz.” dedi.

BİNANIN MÜLKİYETİ ANTALYA BÜYÜKŞEHİR’DE

Tadilat yerine algıya girişen Muhittin Böcek’in yalanını çürüten belgelere HABER7 ulaştı.

Mülkiyeti Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına ait Haşim İşcan Kültür Merkezi binasının 24 Haziran 2006’da imzalanan protokolle Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis edildiği belirlendi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Bakanlık arasında imzalanan protokole göre binadaki esaslı bakım, onarım ve tamir gibi büyük tadilatları “ev sahibi” olarak belediyenin yapması gerektiği kaydedildi.

PROTOKOL SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMEMİŞLER… İŞTE O BELGELER

Bu kapsamda Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün, bina maliki olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne 4 kez tadilat talebinde bulunduğu öğrenildi.

Bakanlığın 23.08.2021 ve 08.02.2022 tarihlerinde soğutma sistemi, 18.01.2023 ve 20.07.2023 tarihlerinde bina tadilat sorunlarıyla ilgili Büyükşehir Belediyesine talep yazıları gönderdiği saptandı.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü’nün 20.07.2023 tarihli ABB Fen İşleri Dairesi Başkanlığına gönderdiği talep yazısında şu ifadeler yer alıyor:

Bakanlığın ABB’ye yönelik 08.02.2022 tarihli soğutma sistemi sorunuyla ilgili talep yazısı ise şöyle:

_______________

ALGI BELEDİYECİLİĞİ

CHP’li Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Haşim İşcan Kültür Merkezi’ndeki tadilatları gerçekleştirmeyip binayı çürümeye terk etmesi, sanata verdikleri değeri gözler önüne sererken, konu üzerinden Tamer Karadağlı’ya yüklenmeleri ise algı belediyeciliğinin boyutunu yansıttı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu