Ekonomi

Aydın ve İzmir’deki Enerji Projelerine Yönelik Gayrimenkuller Derhal Kamulaştırılacak

Aydın ve İzmir’de yapılacak enerji projeleri için ilgili taşınmazlar derhal kamulaştırılacaktır.

Konuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre Aydın’da kurulacak Akköy RES elektrik üretim tesisi ve Bafa RES elektrik üretim tesisi için gerekli taşınmazlar ile İzmir’in Seferihisar ilçesinde kurulacak doğalgaz dağıtım sistemi kapsamında ihtiyaç duyulan gayrimenkuller tescil edilecek. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından tapu siciline Hazine adına tescil ettirilmek üzere. yakında kamulaştırılacaktır.

TPAO’dan Kırklareli ve Tekirdağ’da 2 alanda kamulaştırma kararı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün kamulaştırmaya ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki petrol işletme ruhsat sahasında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na (TPAO) ait petrol işletme ruhsat sahasında açılan kuyuların ortasına yapılması planlanan doğalgaz boru bordürü için gerekli olan parselin yaklaşık 471 metrekaresi ve bulunduğu yer belirlendi. Tekirdağ’ın Saray ilçesindeki petrol arama ruhsat sahasında açılan kuyunun Alan ve yol için gerekli olan parselin yaklaşık 8 bin 423 metrekaresinin kamulaştırılmasına karar verildi.

habergurgentepe.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu