Ekonomi

Binance CEO’su meme paraları hakkında bir itirafta bulunuyor

Investing.com – Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhaokotasyon süreci ve son günlerde yeniden kripto gündemine oturan sandık paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

CZ, kripto para listelerinde yer almadığını açıkladı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, platformun hangi kripto para birimlerinin listeleneceğine karar verme sürecine müdahale etmediğini ve bu sürece dahil olmak istemediğini söyledi. Sürecin çok titizlikle yürütüldüğünü belirten CZ, bu sürece dahil olacak kadar vakti olmadığını söyledi.

Son zamanlarda yeni trend şaka temalı kripto varlıkları kripto gündemini meşgul etmeye başladı. Bu konudaki görüşlerini dile getiren Zhao, sandık paralarına karşı olmadığını ancak bu varlıkları hiçbir zaman anlamadığını itiraf etti. Elon MuskBaşta kripto para birimleri olmak üzere birçok etkili ismin desteğine saygı duyduğunu söyleyen CZ, bu varlıklara kullanıcı tabanlarına göre yaklaştıklarını söyledi.

CZ’nin açıklamalarına göre Binance, popüler meme coin’leri listelerken öncelikle ticaret hacmi oluşturup oluşturmadığına ve ne tür projeler sunduğuna bakıyor. Ayrıca Binance CEO’su, platformun çok fazla heyecanla başlatılan ve içi boş olan projelerden kaçındığını da belirtti.

PEPECoin, şaka temalı kripto para dalında öne çıkan son varlık oldu

Şaka temalı kripto paralar, bu yıl PEPE isimli kripto paranın piyasaya sürülmesinden sonra yeniden gündeme geldi ve son dönemde ciddi bir talep artışının ardından kısa sürede muazzam bir fiyat artışı gösterdi. Geçtiğimiz yıllarda boğa dönemi ile benzer yükselişler kaydeden PEPE’nin yükseliş performansı, dogecoinve bana Shiba Inu’yu hatırlattı.

Binance borsası da o dönemde SHIB’i listeleyerek kripto varlığının yüksek işlem hacimlerine ulaşması ve değerinin artması için değerli bir katkı sağladı. Binance CEO’su sandık paraları ile ilgili açıklamasına devam ederken, bu varlıklardan anlamasa da ne tür kripto paralara ne de şaka temalı varlıklara karşı olmadığını söyledi.

DOGEVe SHIBsessiz kaldı

Öte yandan sandık paralara olan ilginin artmasıyla bu segmente hakim olan iki kripto para birimi DOGE ve SHIB son dönemlerde sessizliğini koruyor. Çoğunlukla Elon Musk tarafından desteklenen bir kripto varlık olan DOGE, Musk’ın tweet’leriyle oynaklığını artırıyor. SHIB ise Shiba camiasının yakıcı politikası nedeniyle fiyat düşüşüne karşı dirençli kalmaya çalışıyor. Öte yandan SHIB, kripto balinalarının bilinen altcoinleri arasında yer alsa da büyük yatırımcıların hızlı alım satım faaliyeti varlığın yükselişini desteklemiyor.

shiba inuekibi, bu gelişmelerin yanı sıra Metaverse alanında var olma çabası ve son olarak da Layer-2 projesini hayata geçirdi. Şibaryum şaka temalı kripto varlıkların ortasında en sağlam projeleri üreten ekip olarak öne çıkıyor. Ancak şu anda bu çabaların varlık fiyatlarına yansımadığı görülüyor.

Author: Günay Caymaz

dumlupinarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu