Ekonomi

Bitcoin, aylar sonra 21 bin dolardan

Geçen hafta başında süreç 17 bin dolar bandındaydı. bitcoin Girdiği yükseliş trendi ile sadece altı günde 21 bin dolara kadar çıkmayı başardı. Piyasa fiyatı açısından dünyanın en büyük kripto para birimi son 24 saatte yüzde 2 değer kazandı ve şu anda 21 bin 109 dolardan işlem görüyor.

çıkışına devam ediyor Ethereum dünden bu yana yüzde 2,86 değer kazanarak 1,567 dolardan el değiştirdi. Geçen yıl eylül ayında blockchain altyapısında köklü bir değişiklik yapan Ethereum, proof-of-work konsensüsünden proof-of-stake’e geçerek madenciliği ortadan kaldırdı ve çok daha çevre dostu bir yapıya büründü.

Piyasadaki bahar havası, diğer büyük kripto para birimleri üzerinde de etkisini gösteriyor. Binance Coin(BNB) %2,48, XRP%1,99, Kardan(ADA) yüzde 3,85, dogecoin( DOGE) %3,23, Stellar (XLM) %3,03, Çokgen (MATIC) %5,3 ve solmak(SOL) ise yüzde 9,29 artış kaydetti.

2022 yılının büyük bir bölümünü ayı piyasasında geçiren kripto dünyasının yeni yılda kayda değer bir ivme yakaladığına şüphe yok. Ancak piyasadaki yukarı yönlü oynaklık, kripto kışının bittiği anlamına mı geliyor? Yoksa söz konusu ralliyi ayı piyasası kapsamında mı fiyatlamak gerekiyor? Kanadalı dijital varlık yönetimi şirketi 3iQ’nun araştırma başkanı Mark Connors, CoinDesk’e verdiği demeçte temkinli:

“Kârlılık açısından resesyon riskinin devam etmesi soru işareti”

Makroekonomik açıdan, ABD şişirme Bu bilgilerden sonra oluşan iyimser hava az da olsa devam ediyor. Varlık yönetim şirketi Ünlü & Co. tarafından yapılan piyasa analizinde aşağıdaki terimler yer almaktadır:

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu