Ekonomi

Borsa İstanbul’da hafta kapanışı: BİST 100 bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – BİST 100Günün ilk yarısında alıcılarla işlem görürken, ikinci yarısında daha çok satıcısı oluyor.

BIST 100 endeksi dünkü yükselişini sabah seansında da sürdürerek 5.073 puanla günün zirvesini yaptı. Öğleden sonra satışların artmasıyla birlikte endeks günlük kazançlarına geri dönerek 4.920 puan seviyesine kadar geriledi.

Son saate girildiğinde 4.950 puan bandında hareket eden endeks, 5.000 puanlık kapanış seviyesine kadar isabetli ataklar gösterdi. BIST 100’de bu hafta son duruma göre %7’ye yakın düşüş var.

Bugün pozitif ivme ile bölümlerin başında turizm, petrokimyave KOBİoradaydı. faktoring, Emlakve telekomünikasyon ve günümüzde satış elemanları ile hareket eden bölümlerin başında yer almıştır. Ana bölümlerin ortasında Sanayi%0,5 artışla finans%0,9 ve hizmet%0,1 oranında kısmi bir düşüşe sahiptir.

BIST 100’de en çok değer kazanan ve kaybeden hisseler

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında bugün ortalarda KCAER, KONTROL, GESAN, GLYHO%7 bandında artışla en çok değer kazanan hisse oldu.

EKGYO, ISFIN, AEFES, ARCLKve TKFENÖte yandan BİST 100’de en çok değer kaybeden hisselerden biri oldu.

EKGYO, KRDMD, PETKM, EREGLve ASELSen yüksek işlem hacmine sahip hisse oldu.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünkü borsa yorumundaaşağıdaki terimleri içeriyordu:

Dış piyasalarda Asya endeksleri haftayı olumlu seyretti. Avrupa endeksleri gün sonuna doğru yükselişini hatasız sürdürüyor. ABD endeksleri haftanın son iş gününe negatif başladı. Anın prestijiyle Nasdak%0.64, S&P 500%0,75 ve Dow Jones%0,64 düştü.

otlukbelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu