Haber

Ceylanpınar’da hayat felç oldu: Çatı çöktü, ağaçlar devrildi

Ceylanpınar’da hayat felç oldu: Çatı çöktü, ağaçlar devrildi

Suya düşen güvercin böyle bir genci kurtardı

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ceviz büyüklüğünde yağan yağmur hayatı durma noktasına getirdi. Bir konuta yıldırım düşmesi sonucu ağaçlar devrildi ve bir binanın çatısı çöktü. Suya düşen güvercini bir genç kurtardı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde gece saatlerinde yağan ceviz büyüklüğündeki dolu hayatı felç etti. Kırsalda doluya yakalanan sürücüler, araçlarının camlarının kırılmaması için elleriyle takviye kuvvet verdi. Şehir merkezindeki sürücüler, benzin istasyonlarında araçlarını tentelerin altına park ederek araçlarının zarar görmesini engellemeye çalıştı.

Çatı çöktü, eve yıldırım düştü

Bir binanın teras katının çatısı dolunun şiddetiyle çöktü. Baht’ın çalışmalarından zarar görmezken, bazı ağaçların yağışın etkisiyle devrildiği görüldü. Yıldırım, bir konutun üzerindeki güneş enerjisi paneline çarptı. Evdekiler büyük tedirginlik yaşarken paneller kullanılamaz hale geldi.

Suya düşen güvercini kurtardı

Cadde ve sokakların gole dönüştüğü ilçede bazı mahallelerde elektrikler kesildi. Suya düşen güvercini genç bir vatandaş kurtardı.

Ekipler hemen müdahale etti.

Yağışın başlamasıyla birlikte bölgeye erken iniş yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ ekipleri, olası sellere anında müdahale etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu