Haber

CHP’de adaylığı kabul edilmedi! Fatma Yavuz kararını açıkladı

14 Mayıs seçimleri için siyaset dünyasında hareketli günler yaşanıyor. 2023 seçimleriiçin İslam’a aykırı davranışlarben ve LGBT savunuculuğuyapmakla tanınır Fatma YavuzCHP’den de İstanbul Milletvekili adayı oldu.

Pazar günü açıklanan listelerle Fatma Yavuz Milletvekili adayı olmadığını öğrendi. sonuç hakkında “Aday gösterilmemekle ilgili yorumum”Bugün söyleyen Yavuz’dan yeni bir açıklama geldi.

CHP BENİM İÇİN PROFİL İSTEMİYOR

2 gün önce “İnandığım yolda yürümeye devam edeceğim” Sözleriyle gündeme gelen Yavuz, bugün CHP’den ayrıldığını açıkladı. Sosyal medyada linç edildiğini ifade eden Yavuz, şunları söyledi: ‘Bir açıklama yapmayı gerekli görüyorum: Bir süredir yaşadığım süreç sonucunda oluşan kanaatim, CHP tabanının beni/benim gibi bir profili istemediği yönündedir. Seçimlerine ve yollarını ayırmalarına saygı duyuyorum. Ortada çay içmeye geleceğim. Sevgiler.”söz konusu.

“ERMENİ” VE “LGBT” SÖZLERİNDEN ETKİLENDİ

Fatma Yavuz İslam karşıtı söylemleri nedeniyle Diyanet’ten ihraç edilmiş, daha sonra CHP İBB’de İnanç Masası biriminde göreve başlamıştır. Kendi düğününde içki servisi yapan Yavuz, “Muhafazakarlar laik arkadaşlarına borçlu‘ o teklif etti.

Yavuz ise Türk milletine hakaretler yağdırdı. “Elhamdülillah Ermeniyim” Sözleri beynine kazınmıştı. Yavuz son olarak HDP’nin düzenlediği bir etkinliğe katıldı. LGBT kardeşlerimizin saçları yıpranacaksa başörtümü açarım” dedi.dedi.

merkez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu