Haber

Cinayet zanlıları 20 yıl sonra yakalandı

KEMAL ONUR ATALAY

Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) dedektifleri, aralarında kan davası olduğu için cinayetten aranan iki kardeşi 20 yıl sonra yakaladı.

Elde edilen bilgilere göre; Veyis C. (58) ve Mahmut C. (45), 2 Ekim 2003’te kardeşlerinin ölümünden sorumlu tuttukları Naciye Koç (51) ve Muharrem Coşar’ı (29) Bağlıkaya ilçesinde kurşunlayarak öldürdüler. , Aksaray’ın bir ilçesi. Olayın ardından ortadan kaybolan iki kardeş, aradan geçen 20 yılda yakalanamadı.

Faili meçhul olaylara ışık tutmak için geniş çalışma yürüten Aksaray İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT dedektifleri, kaçak kardeşlerin Konya’nın Ereğli ilçesinde bulunduğunu belirledi. Ereğli’de bir şantiyede operasyon yapan JAZAT dedektifleri, 20 yıldır aranan iki kardeşi şantiyede çalışırken yakaladı. Jandarma ekiplerince gözaltına alınan iki kardeş, sorgularının ardından Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü.

Bugün Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan sorgularının ardından 2 zanlı, daha sonra Aksaray Adliyesi’ne getirildi. Olayın kan davası olarak görülmesi nedeniyle Aksaray Adliyesi’nde geniş güvenlik önlemi alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu