Haber

Cinsiyet belirleme partisi kabusa dönüştü

Bebek sahibi olmaya hazırlanan çiftlerin kız ya da erkek bebek sahibi olacaklarını duyurmak için düzenlediği “cinsiyet açıklama partileri” son yıllarda giderek daha popüler hale geliyor.

Başlangıçta sadece pasta kesilen ve bebeğin cinsiyetine göre balonların kullanıldığı partiler, sosyal medyada yaratıcı bir mücadeleye dönüşürken, çiftler giderek daha sıra dışı ve bazen tehlikeli yöntemler denemeye başladı.

PARTİ TRAJEDİYE DÖNÜŞTÜ

Meksikalı bir çift, büyük bir törenle bebeklerinin cinsiyetini duyurmak istedi ve parti için küçük bir uçak kiraladı ancak parti sırasında uçağın düşmesi ve pilotun ölmesi olay büyük bir trajediye dönüştü.

Günler öncesinden planlanan partide, Piper PA-25 Pawnee küçük uçağının konukların üzerinden uçması ve bebeğin cinsiyetini belirten pembe bir toz dökmesi gerekiyordu.

DÜŞME ANI GÖRÜNTÜLENDİ

Olay, 2 Eylül’de Meksika’nın Sinaloa kentinde bir kır bahçesinde meydana geldi. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde konukların partiden keyif aldığı ve ebeveynlerin bebeklerinin cinsiyetini duyurmaya istekli oldukları görülüyor.

Piper PA-25-235 Pawnee uçağı tam planlandığı gibi uçuşuna başlıyor ve misafirlerin üzerine pembe bir toz bırakarak uçuşuna devam ediyor. Ebeveynler birbirlerine sarılırken, misafirler de çılgınca alkışlarken, palmiye ağaçlarının yanından geçen uçak kontrolü kaybediyor.

UÇAK VURULDUĞUNDA HALA KALDIRILDILAR

Yerel basında yer alan haberlere göre, pilotun ani hareketi nedeniyle uçağın kanadı kırılırken, havada yan yatan uçak parti alanının hemen arkasına düştü.

Kısa sürede sosyal medyada viral olan görüntülerde, misafirlerin uçağın düştüğünü anlayamadıkları ve yine de çılgınca alkışlayarak bebeğin cinsiyetini kutladıkları görüldü.

32 Yaşındaki Pilot Hayatını Kaybetti

Havacılık Güvenliği Ağı’na göre, tek kişilik uçağın pilotu 32 yaşındaki Luis Angel N., kazanın ardından enkaz altında yatarken bulundu. Hemen hastaneye kaldırılan adam, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Uçağın enkazına ilişkin görüntüler kazanın boyutunu ortaya koyarken, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

digorhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu