Ekonomi

DraftKings Morgan Stanley’in Tercih Edilen Hisse Senetleri Listesine Dahil Edildi

Morgan Stanley Pazartesi günü yaptığı bir açıklamada, Illinois’in gelir seviyesiyle birlikte artan daha yüksek oranlara sahip bir vergi yapısını benimsemesine rağmen DraftKings’i (DKNG) En İyi Seçimler listesine dahil etti.

Yatırım bankası, vergi artışlarının tüm piyasalar üzerinde doğrudan ve eşit bir etkiye sahip olmadığını ve evrensel olarak uygulanabilir olduğunun varsayılmaması gerektiğini savunuyor.

“Vergilerin artırılması ihtiyacı her eyalette mevcut değildir, bu nedenle evrensel olarak daha yüksek vergiler varsayımı yanlıştır” diyen Morgan Stanley, vergiler arttıkça şirketlerin yatırım, pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine yönelik harcamalarını azaltabileceğini belirtiyor.

Analistler, “Bütçeleri dengelemek için ek gelire ihtiyaç duyulan eyaletlerde, yasal oyunların genişletilmesi de bir fırsat sunabilir (Kaliforniya ve Teksas’taki çevrimiçi spor bahisleri ve Maryland, New York ve Illinois’deki çevrimiçi oyunlar gibi)” dedi.

Morgan Stanley, DKNG hisseleri için pozitif Overweight notunu ve 51 $ hedef fiyatını teyit etti, bu da mevcut hisse fiyatından olası %38’lik bir artışa işaret ediyor. Analistler, “Vergilendirmeyle ilgili endişelerin abartılı olduğuna ve potansiyel kazanç artışının hisse senedi üzerinde olumlu bir etki yaratacağına inanıyoruz” dedi.

Ayrıca, DraftKings’in Top Pick olarak seçilmesinin nedeni, Morgan Stanley’in Illinois’deki vergi değişikliklerinin yarattığı zorluklara rağmen, sermaye dağıtımının olumlu etkileri ve finansal projeksiyonların yeniden teyit edilmesi nedeniyle hisse senedinin yeniden yukarı yönlü değerlendirileceğinden emin olmasıdır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve tercüme edilmiş olup bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu