Haber

Dursun Özbek’ten Ali Koç’a yanıt: Yaygara yapmayın

Lider Dursun Özbek, Divan Komitesi’nin basına kapalı toplantısının ardından açıklama yaptı.

Özbek, Süper Kupa’nın Suudi Arabistan’da oynanmasını istemediklerini belirterek, şöyle konuştu:

Galatasaray Spor Kulübü Meclisi’nin görüşü, bu kupanın Cumhuriyetin 100. yılında Türkiye’de oynanmasının daha doğru olacağı yönünde. Kupayı Başkanın elinden almak istediğimiz yönünde bir görüş vardı.

“Türkiye’nin bu gerginliğe ihtiyacı yok”

Daha sonra dünkü konseyin bilgisini aldım. Şaşkınım. Böyle bir sorumluluğu olan kulüp lideri olarak büyük bir sorumluluk taşıyoruz. 25-30 milyon taraftar bize bakıyor. Böyle konuşmaya ne gerek var? Bu toplumun gerginleşmemesi için her türlü çabayı gösteriyoruz. Takip edelim, fotoğrafını çeksin… Türkiye’nin bu gerginliğe ihtiyacı yok. F.Bahçe ve Galatasaray deyince Türkiye’nin yüzde 70’ini kapsayan bir taraftar kitlesine sahipler. Neden böyle bir açıklama? Galatasaray her zaman gündemin ilk maddesidir. Futbola getirmek istediğimiz şey, keyifli ve adil bir futbol iklimi yaratmak. Neden bu tür açıklamalar? İnsanların fotoğraflarını çekin, tokatlayın…

“PKK ve FETÖ bile bu ülkeyi bölemedi, neden böyle davranıyorsunuz?”

F.Bahçe liderine bir tavsiyem var; Bunları yapmayın. Çünkü yavaş yavaş bu algıya geliyorum; Türkiye her zaman bölünmeye çalışıldı. PKK, FETÖ Türkiye’yi bölmeye çalışmadı mı? Yapılan açıklamalar bu ayrılığa yol açacak açıklamalar değil mi? Onlar bile bölemezken neden böyle davranıyorsun? Burada Sayın Selim Soydan’ın açıklaması geliyor aklıma. Bu sefer bu algıya geliyorum. Neden? Boşuna uğraşmasınlar, biz her zaman ölçülü olandan yana olacağız.

Ali Koç ne dedi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu