Haber

HDP önünde aileler çocuklarının yolunu izliyor

HDP önünde aileler bunaltıcı sıcaklara rağmen çocuklarının yolunu izliyor

DİYARBAKIR – Çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırıldığı öne sürülen çocuk nöbeti kentte sıcak havaya rağmen devam ediyor.

3 Eylül 2019’da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek oturma eylemi başlatan ailelerin direnişi, gündüzleri 42 dereceye ulaşan sıcaklığa rağmen HDP il binası önündeki çadırda devam ediyor.

Evlatlarının yolunu gözeten annelerden Güzide Demir, oğlu Aziz’in HDP tarafından kandırılarak dağlara kaçırıldığını söyledi. Oğlunun güvenlik güçlerine teslim olmasını istediğini ifade eden Demir, “Her gün sıcak havaya rağmen oğlum Aziz için çadıra gidiyorum. Aziz’im olmadan hiçbir yere gitmem. Ayağımdan ameliyat oldum ama yine de buraya geliyorum. Bu nöbete devam ediyorum. Aziz, beni görüyor ve duyuyorsan güvenlik güçlerimize teslim ol. Senin yerin değil, arkadaşlarını topla gel.”

Çocuğu Mahmut için çadıra gittiğinden bahseden Bedriye Uslu, şunları söyledi:

“Her sabah yolum bu çadıra çıkıyor. Yaz kış farketmeden buradayız. Sıcaklık 42 dereceyi geçti. Tansiyon ve şeker hastası olmama rağmen oğlumu burada bekliyorum. 61 yaşındayım, oğlum Mahmut için her gün oğlumun direnişine geleceğim. Canım ona feda, çık oğlum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu