Yaşam

İç Açıcı Dönem Dizisinden Yılbaşı Özel Bölümü Ebeyi Arayın

Başarılı dönem draması “Call the Ebe” (Call the Ebe), komik ve heyecan verici Yeni Yıl bölümüyle BBC First’e geliyor.

1950’lerde Londra’nın Doğu Yakası’nda ebe olan Jennifer Worth’un otobiyografik romanından esinlenen “Search for the Ebe”, Londra’nın Doğu Yakası’nda çalışan bir grup ebeyi konu alıyor. 1900’lerin İngiltere’sini 11 dönem boyunca ekranlara taşıyan ödüllü dizi, büyüleyici atmosferiyle izleyiciyi yılbaşı özelinde zamanda yolculuğa çıkaracak.

1967 yılının Aralık ayında geçen bu özel bölümde, yeni yıl hızla yaklaşırken, Kavak şehri trajik tren kazasının ardından yavaş yavaş kendine gelir. Ebeler, doğum kliniğini yeni binalarına taşırlar ve kapıdan içeri giren ilk hastalarından birinin grubun iyi tanıdığı Rhoda Mullocks olmasından çok memnundurlar. Hemşire Crane, hapishaneden yeni çıkmış hamile bir anneyle ilgilenirken, Rahibe Frances de Sylheti, bir annenin çocuğunu doğurması için Kavak’ın şiddet içeren bir bölgesindeki bir giysi fabrikasına çağrılır. Poplar’daki trajik tren kazasından sonra Fred, etkilenen ailelerin iyileşmesine yardımcı olmak için şenlikli bir yetenek gösterisi düzenleme fikrini ortaya atar.

Eski bir hayır kurumunun modern bir sosyal hizmet merkezine dönüşmesinin dokunaklı öyküsü “Ebeyi Arayın” yeni yıl özel bölümüyle 27 Şubat Pazartesi günü saat 21.00’de BBC First ekranlarında sevenleriyle buluşacak.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

golyakahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu