Ekonomi

“İç hat uçuşlarında tavan fiyat artışı mutlaka gündemde olacak”

Bloomberg HT’ye konuk olan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nane, Yeni Ercan Havalimanı’nın açılışı ve iç hat hat uçuşlarında tavan fiyat artışına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Nane, Türkiye ile BAE arasında enerji, ulaşım, lojistik, e-ticaret, finans, turizm, savunma sanayi ve ileri teknolojiler alanlarında 50,7 milyar dolarlık mutabakat anlaşmasının imzalanmasına ilişkin yaptığı açıklamada, ortak bir ticari yapılanma kurulduğunu söyledi. bu hedefle iki ülkenin ortasında.

Nane, “Bu örgütün ilk toplantısı tıpkı eylül ayında olduğu gibi Türkiye’de yapılacak” diyen Nane, son görüşme ile bundan sonra yapılacak çalışmaların temellerinin atıldığını vurguladı.

“Yeni Ercan Havalimanı 10 milyon yolcuya hizmet verecek”

Lefkoşa’da üretimi tamamlanan Yeni Ercan Havalimanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Nane, “Ercan bizim ve Türkiye için çok önemli bir pazar” dedi.
Ercan Havalimanı’ndaki yeni terminalin 10 milyon yolcuya hizmet vereceğini belirten Nane, yeni terminal ile Kıbrıs’a gelen yolcu sayısının artarak Kıbrıs ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi.

“Tavan fiyat artışı çok önceden yapılmalıydı”

İç hat uçuşlarında tavan fiyat artışına ilişkin haberlere değinen Mint, tavan fiyat artışının mutlaka yeniden gündeme geleceğini duyurdu. “Geçen hafta dernek olarak yaptığımız ziyarette Sayın Bakanımıza gündeme getirdik. Geçen sene olduğu gibi bu sene de bir artış olması muhtemel. Tavan fiyat artışı çok önceden yapılmalıydı.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu