Haber

İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’nun sorusuna ilk kez bu yanıtı verdi: Gerekirse o da!

Seçim yenilgisinin ardından CHP’de değişim talebini dile getiren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, şunları söyledi: “Hiçbir şey olmamış gibi davranamayız”söz konusu.

İmamoğlu, CHP’de hiçbir şey olmamış gibi davranmak isteyenlerin de olduğunu belirterek, “Seçmenin ne kadar bunalımlı, ne kadar üzgün ve en önemlisi ne kadar umutsuz olduğunu görmemiz gerekiyor. Bu hayal kırıklığını onarmak bizim görevimiz.”terimleri kullandı.

“DEĞİŞİKLİK GEREKİYORSA GENEL BAŞKAN DAHİL OLSUN”

Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İBB Başkanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesine ilişkin şunları söyledi:

“Sahada gördüklerimi anlattım. Bunu yapmazsak yerel seçimler riske girer dedim. Benim dediğim hiçbir şeye hayır demedi. Hayır demedi. Yanıldığını söyleme.O hep onayladı.”

İmamoğlu, “Başkan değişikliği de dahil olmak üzere değişiklik neleri kapsamalı?”soruya, “Gerekirse eklenir”o cevapladı.

“SÜRECİ ONURLU YÖNETİYOR, SONUNDA BİRİNE EL VERİYOR”

Yerel seçimler öncesi parti içi çabanın hatasız olmayacağı yönündeki eleştirilerin hatırlatıldığı İmamoğlu, şunları söyledi: “Değişim yarın bitmek zorunda değil ama bir an önce başlaması gerekiyor. Bu süreçte bir takvim belirleniyor ve her şey CHP’ye yakışır şekilde bu takvime göre ilerliyor. haysiyet. Ve sonunda birine yardım ediyor.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu