Ekonomi

IMF, hayat sigortacılarının likidite risklerine ilişkin düzenleyici gözetimin artırılması çağrısında bulundu

Uluslararası Para Fonu (IMF), özel sermaye kümelenmelerine bağlı hayat sigortacılarının likidite risklerine ilişkin düzenleyici gözetimin artırılması çağrısında bulundu. Davet, likit olmayan varlıkların çoğalmasına ve daha az düzenlemeye tabi bölgelerdeki offshore operasyonlarına ilişkin endişelerin olduğu bir dönemde geldi. IMF yetkilileri Fabio Cortes, Mohamed Diaby ve Peter Windsor, Apollo, Blackstone, Carlyle, KKR ve Cinven gibi şirketlerin ABD hayat sigortası varlıklarının yaklaşık %10’unu (850 milyar dolar) kontrol ettiğini belirterek uyarıda bulundu.

Bu özel sermaye bağlantılı sigorta şirketlerinin varlıklarının %40’ından fazlası yapılandırılmış kredi ve ipoteğe dayalı menkul kıymetler gibi likit olmayan stratejilere yatırılıyor. IMF, bu sigorta şirketlerinin artan faiz oranları nedeniyle kurumsal temerrütlere ve kredi notlarındaki düşüşlere karşı savunmasız olduğu konusunda uyarıyor. Bu riskleri azaltmak için kuruluş, değerleme süreçlerinin müdahaleci düzenleyici incelemelerini önermektedir.

Cinven’in sahibi olduğu İtalyan hayat sigortacısı Eurovita’nın yakın zamanda çöküşü, yüksek faiz oranlarının poliçe sahiplerini fonlarını geri çekmeye sevk etmesiyle, düzenleyicilerin bu likit olmayan yatırımların değerinde keskin bir düşüş olacağı yönündeki endişelerini artırdı. Autonomous Research’ten Andrew Crean, hayat sigortacılarının uzun vadeli yükümlülükleri ile özel sermaye yöneticilerinin daha kısa getiri süreleri arasındaki uyumsuzluğun artan endişeleri artırdığının altını çiziyor.

IMF, sigorta şirketlerinin işlerini kuralların daha az katı olduğu yerlere kaydırarak düzenleyici arbitrajı sona erdirmek için küresel olarak dengeli bir konsolide sermaye standardının uygulanmasını öneriyor. Bu, sigorta bölümünün bütünlüğünü sağlarken esnek kurallar ve vergi avantajları da sunacak.

Büyüyen offshore Bermuda merkezli reasürans işini denetleyen Bermuda Para Otoritesi, diğer düzenleyici kurumlarla güçlü sınır ötesi işbirliği ve şeffaf bilgi alışverişi sağlıyor. Ancak, sigorta şirketlerinin ödeme gücünü etkileyebilecek kümelenme içi reasürans süreçleri potansiyeli mevcuttur.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

pamukkale-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu