Haber

İsrail’deki Likud Partisi Milletvekili Netanyahu’ya Öfkesini Dile Getirdi

İsrail’de iktidardaki Likud Partisi üyesi ve geçtiğimiz günlerde istifa eden eski Enformasyon Bakanı Galit Distel Atbaryan, Başbakan Binyamin Netanyahu’ya büyük öfke duyduğunu ve “hükümetin günlerinin sayılı olduğunu” söyledi.

İsrail’in Channel 12 televizyonunun haberine göre, Netanyahu’nun Likud partisinden milletvekili Atbaryan’ın, kendisini eleştiren bir İsrailli ile WhatsApp yazışmasında bu sözleri ortaya çıktı.

İsrailli şahsın Facebook paylaşımında yayınladığı yazışmada Atbaryan, kendisini hükümetteki eylemleri ve performansı nedeniyle eleştiren İsrailli bayanla yaptığı görüşmede Başbakan Netanyahu’yu suçladı.

Hamas’ın İsrail’e karşı kapsamlı saldırılar düzenlediği 7 Ekim Cumartesi günü meydana gelen güvenlik zafiyetinden Netanyahu’yu sorumlu tutan eski Likud bakanı, “Kara Cumartesi’ye kadar onun (Netanyahu) Sayın Güvenlik olduğundan emindim.” dedi.

Atbaryan, “Netanyahu’ya karşı büyük bir öfkem var, içimi yakan bir öfke. Aylardır Netanyahu’ya olan kişisel öfkemi bastırıyorum ama savaşın bitiminden bir dakika sonra her şeyi açığa çıkaracağım.” o yazdı.

Aynı WhatsApp görüşmesinde Atbaryan, “Bu hükümetin günleri sayılı, bu çok açık” dedi.

İsrailli milletvekili daha önce de abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik “etnik temizlik” çağrısıyla gündeme gelmişti.

Atbaryan, 1 Kasım’da sosyal medya hesabı X’ten yaptığı açıklamada, “Gazze’nin yeryüzünden tamamen silinmesi gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu