Haber

İstanbul Caddesi’ndeki Çalışmalar Genişliyor: Esnaf Mağdur

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu’nu karşı karşıya getiren İstanbul Caddesi’ndeki son durum görüntülendi. 4 yılı aşkın süredir çalışmaların tamamlanmadığını savunan İstanbul Caddesi esnafı, çalışmaların uzaması nedeniyle mağdur olduklarını söyledi. Caddedeki çalışmalar sırasında bazı ekipmanların sürekli yenilendiği, çalışır durumdaki otomatik dubaların ise asfaltla kaplandığı öne sürüldü.

“M. İMAMOĞLU MUTLAKA GELİN BAKIN”

İstanbul Caddesi esnafından Zeki Öğüt, “4,5 yıldır bu çalışma devam ediyor. Ne yaptıklarını anlamadık. Ne olduğunu anlamadık. Bu yol bitmez. Bu Bakırköy Belediyesi’nin değil İBB’nin işi. İmamoğlu Bey gelip baksın. İncirli Caddesi’ne gidip ‘Biz çok iyi yaptık’ reklamı yapıyor ama bu sokağa da baksa iyi olur. Olmayan sokağı anlamadım. 4,5 yılda tamamlandı.

“BAKIRKÖY BELEDİYESİ İLE BÜYÜKŞEHİR ARASINDA ÇATIŞMA VAR”

Sokakta çayhane işleten Ali Çoban, “Bu cadde 6 yıldır bitmedi, bitiremiyorlar. Bir yerden başlıyorlar, bozuluyor, yeniden başlıyorlar. Çiçek diktiler, etrafına ördüler, defalarca kırdılar. Son 6 yıldır bu sokağı bitiremediler. Bakırköy Belediyesi ile İBB arasında çekişme var” dedi.

“EN BÜYÜK ANLAŞMAYI BAKIRKÖY’E YAPTLAR”

30 yıldır Bakırköy’de yaşadığını söyleyen Arif Taşyapar, “Kerimoğlu’nun söylediği sözler doğruysa İmamoğlu yanılıyor. Kerimoğlu, ‘Kapasite AVM’den yer altına girelim, buradan gidelim. “Adamın umurunda değil. Böyle bir saçmalık yok. Bakırköy’e ihanet ettiler. Bakırköy’e en büyük ihaneti onlar yaptı” dedi. Çalışmalarla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden herhangi bir açıklama yapılmadı.

haber-sincik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu