Haber

İşte merhum Alev Alatlı’nın vasiyeti

  • Haberler7

yazar Alev AlatlıBir süre tedavi gördüğü hastanede çoklu organ yetmezliği nedeniyle 79 yaşında hayatını kaybetti. Alev AlatlıYarın Eyüp Sultan Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Mihrişah Valide Sultan Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.

VASİYETİNİ PAYLAŞTI

Alev Alatlı’nın sosyal medya hesabından şu mesaj paylaşıldı:

Bu benim tavsiyem, bu benim isteğim

Güneş her gün daha mükemmel bir dünyaya doğmaz. Tarih, sonsuzluktan sonsuzluğa uzanan doğrusal bir çizgi değil, aşamalı bir oluşumdur. Arkadakinin öndekinden önde olduğu günler olabilir. Aristarkus, Kopernik’i “berbat bir astrolog” olarak nitelendiren devrimci Martin Luther’den daha ilericidir. Ahmet Yesevi, Kadızade Mehmet’in çok ötesindedir. Tahkimatlarınızı güçlendirin ve zor zamanları fırsatlara dönüştürün. Benim yaşıma ulaştığınızda, benim şimdiye kadar olduğumdan daha akıllı, anlayışlı, kendi kendine yeterli, emniyette, emniyette ve istikrarlı olun.
Sevgili ülkemize gelince, eğer onu bir ile karşılaştıracaksanız, Türkiye’yi her dalından sürgün veren salkım bir böğürtlen çalısına benzetirsiniz. Bir sürgünün çiçek açtığını, diğerinin kuruduğunu ve diğerinin meyve verdiğini görün. Tek bir çekime takılıp kalmayın, bütüne bakma alışkanlığı edinin. Unutmayın ki Türkiye düz bir akılla anlaşılamaz, pergelle, cetvelle ölçülemez, kendine has bir kimliği vardır. Yüzer. Eğer batarsa ​​okyanuslar sular altında kalacak. Gezegenin yeterliliği için hayatta kalması elzem olan bir medeniyetin son temsilcileri olduğumuza göre, bizi durduracak tek “gerçek”, soğuyan Güneş’in dünyamızı yüz üstü bırakma ihtimali olmalıdır.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu