Ekonomi

JMP, NAR anlaşması nedeniyle CoStar Group’un hisse fiyat hedefini yükseltti

Pazartesi günü, CoStar Group (NASDAQ:CSGP) hisseleri için fiyat hedefi JMP Securities tarafından 85$’dan 110$’a yükseltilirken, firma hisse senedi üzerinde Piyasa Outperform notunu korudu. Revizyon, şirketin piyasa performansını etkileyen belirsizlikleri ortadan kaldırması beklenen National Association of Realtors (NAR) Antitröst Anlaşması’nın ardından olumlu bir görünümü yansıtıyor.

JMP Securities analisti, CoStar Group’un iştiraki Homes.com’a olan güvenini dile getirerek, önerilen uzlaşma ve politika değişikliklerinin faydalı olduğunu belirtti. Değişikliklerin, listeleme acentelerini alıcı acentelerinden bağımsızlık arayışına itmesi bekleniyor ki bu da Homes.com’un lehine işleyebilir.

Analist ayrıca, konut emlakçılarının genellikle, çevrimiçi ev arama ve keşif sürecinde giderek daha önemli hale gelen reklama yatırım yapmak için yeterli marjlara sahip olduğunu vurguladı.

Raporda ayrıca Zillow Group’un (NASDAQ:ZG) pozisyonu tartışıldı ve Piyasa Üstünlüğü notu ve 68 $ fiyat hedefi korundu. Analist, Zillow’un konut emlak piyasasındaki lider rolünün, acente ve komisyoncu davranışlarındaki değişimlerle başa çıkmak için onu iyi konumlandırdığına inanıyor. Analist, Zillow’un hisse fiyatında geçen hafta yaşanan düşüşe rağmen, hisse senedinin cazip olduğunu düşünüyor ve Homes.com ile ilgili algılanan riskin azaldığını öne sürüyor.

CoStar Group için yükseltilen fiyat hedefi, 10 yıllık indirgenmiş nakit akışı (DCF) analizinde güncellenmiş ağırlıklı ortalama sermaye maliyetine (WACC) dayanmaktadır. Bu ayarlama, Homes.com’un para kazanma modeli için daha olumlu bir görünümü yansıtmaktadır. Ancak analist, gelir artışı üzerindeki kesin etkiyi belirlemek için henüz erken olduğunu belirtti.

Homes.com ve OnTheMarket yatırımları hariç tutulduğunda, CoStar Group 1,1 milyar dolar kâr elde etmeyi öngörüyor ve bu da daha önce tahmin edilen 28x değerinden bir artışla yaklaşık 35x’lik tahmini 2025 faiz, vergi, amortisman ve itfa payı öncesi kâr (EV/2025 FAVÖK) katsayısına karşılık gelen bir işletme değerine işaret ediyor.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu