Haber

Kayıp madeni öldürüp gömen eşine ağırlaştırılmış müebbet cezası

Geçen yıl ağustos ayında DENİZLİ’nin Pamukkale ilçesinde kaybolan 1 çocuk annesi eşi Mine Kocadağ’ı (26) bir televizyon programında boğarak öldürüp gömdüğünü itiraf eden Mithat Kocadağ’a (33) ağırlaştırılmış müebbet ve 12 yıl hapis cezası verildi. Hapis cezası talebiyle iddianame hazırlandı.

Gözler Mahallesi’nde yaşayan Mine Kocadağ, geçen yıl 18 Ağustos’ta ortadan kaybolmuştu. Bir otelde bahçıvan olarak çalışan eşi Mithat Kocadağ, polise giderek kayıp ihbarında bulundu. Polisin yaptığı aramada Mine Kocadağ bulunamadı. Kocadağ’ın ağabeyi Tayfun Koç, polise verdiği ifadede, kardeşini eşinin öldürmüş olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Mithat Kocadağ ise eşinin nerede olduğunu bilmediğini savundu. O dönemde yapılan aramalar sonuç vermedi. Soruşturmayı derinleştiren cinayet büro ekipleri, çelişkili ifadeler veren Mithat Kocadağ’ın çalıştığı otelin güvenlik kamerası kayıtlarında el arabasıyla çuval taşıdığı sahnelere ulaştı. Polis ekipleri, Ocak ayında otelin arkasında ve bahçesinde Mine Kocadağ’ı aramaya başladı. İş makinalarıyla yapılan kazılarda Maden Kocadağ’a ait herhangi bir ize rastlanmadı.

CANLI İtiraf

30 Ocak’ta bir televizyon kanalındaki programa katılan Mithat Kocadağ, eşi Mine Kocadağ’ı öldürdüğünü itiraf ederek naaşını gömdüğü yeri anlattı. Kocadağ’ın ihbarı üzerine daha önce çalıştığı otelin bahçesinde yapılan kazı çalışması sırasında eşinin cesedi çuval içinde bulundu. Savcı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmasının ardından çuvaldan çıkarılan Mine Kocadağ’ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

‘ÖN OTOPSİDE BOĞAZINA DÜĞMÜŞ HAVLU BULUNDU’

Mithat Kocadağ’ın eşini toprağa verdikten sonra otelden istifa ettiği belirlendi. İstanbul’da polis tarafından gözaltına alınan Mithat Kocadağ, şunları ifade etti: “Olay gecesi saat 03.00’te mutfakta tartıştık. İttim, yere düştü. Kafasını vurdu ve Öldü. Saat 05.00’e kadar yaklaşık 2 saat kanlar içinde yerde kaldı. Yerden kaldıramadım. Mine’nin yüzünü havluyla sildim. Sonra ona sarılıp öptüm. Cesedini yerden aldım. Önce mutfaktan banyoya. Sonra yatak odasındaki bazanın altına sakladım. Sabah duş alıp işe gittim. Ceset 2 gün bazanın altında kaldı. Sonra bir çuvala koydum ve bu şekilde taşıdı. Kardeşimin arabasının bagajına koydum. Cenazeyi ilk başta köye götürmek istedim ama daha sonra çalıştığım yere götürdüm. Saat 06.00’da otelin bahçesine gömdüm. Cesedi el arabasıyla taşıdım, seranın yakınına gömdüm. Üzerine biraz toprak attım.” dedi.

Denizli’ye getirilen Kocadağ, eşinin düşerek hayatını kaybettiğini, yapılan ön otopside boğazında düğüm şeklinde havlu bulunduğunu söyledi. Kocadağ, emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

ÇİFT BOŞANMA AŞAMASINDAYDI

Soruşturmanın ardından Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı, Mithat Kocadağ hakkında iddianame hazırladı. Denizli 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen iddianamede, sanık Mithat Kocadağ’a ‘karısını kasten öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet, ‘eşe cinsel saldırı’ suçundan ise 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası verildi. İddianamede çiftin boşanmanın eşiğinde olduğu ve Mithat Kocadağ’ın genç kadını bu fikirden vazgeçirmeye çalıştığı kaydedildi.

BAZI CEZA TESTLERİ BAŞARISIZ OLDU

Şüpheli Kocadağ’ın katıldığı televizyon programında anlattıklarının büyük bölümü de iddianamede yer aldı. Mithat Kocadağ’ın, yaklaşık yarım saat boyunca eşini boğarak öldürdüğü, daha sonra ablasını arayarak Mine Kocadağ’ın evden çıktığını söylediği bildirildi. Şüphelinin cep telefonundan yapılan incelemede iddianamede, ‘En etkili fare öldürücü ilaç’, ‘En güçlü zehir hangisi?’, ‘İnsanları nasıl bayıltabiliriz’ başlıkları altında arama yapıldığı da belirtildi. tek yumrukla’, ‘zorla ilişkiye giren çocuk var mı’ şeklinde arama yapıldığını ifade etti. Öte yandan iddianamede, 6 aydır toprak altında kalan cesedin bozulması nedeniyle bazı kriminal testlerin yapılamadığı belirtildi.

HAYATIN OLAĞAN AKIŞINA KARŞI BULUNDU

Mithat Kocadağ’ın savcılıktaki ifadesinde ayrıca eşini çok sevdiği, aralarındaki sorunu çözmeye çalıştığı, daha önce yaşadıkları bir tartışmada eşini dövmediği ancak kendisine hakaret edilerek kendisinden şikayetçi olduğu belirtildi. darp ihbarı olduğu, koruma kararı alındığı ve bundan sonraki süreçte de birlikte kalmaya devam ettikleri öğrenildi. Kocadağ’ın savcılığa eşini öldürmeyi planlamadığını söylediği ve olayın aniden geliştiği de iddianamede yer aldı. İddianamede, Mithat Kocadağ’ın ölmeden önce eşiyle birlikte olduğu yönündeki ifadesine dikkat çekilirken, “Mine Kocadağ’ın kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girmesinin hayatın olağan akışına aykırı olduğu” ifadesine de yer verildi. boşanma aşamasındadır ve bu nedenle birlikteliğin zorla cinsel saldırı olarak değerlendirilmesi gerekir.

pazaryoluajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu