Haber

Malatya’da tarihi Bakırcılar Çarşısı’nın inşaatı başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Malatya’da tarihi Bakırcılar Çarşısı’nın inşaatına 29 Temmuz Cumartesi günü başlanacağını bildirdi.

Sosyal medya hesabından ‘Yerinde Dönüşüm’ projesiyle ilgili açıklama yapan Özhaseki, projeye başvuran depremzedelerin görüşlerini içeren bir video paylaştı.

Bakan Özhaseki sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu değerlendirmelerde bulundu:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlattığımız ‘Yerinde Dönüşüm’ projemizle Malatya’mızda esnafımızın da yüzü gülüyor. ‘Yerinde Dönüşüm’ projemiz kapsamında ilk kazma Malatya’nın kalbi tarihi Bakırcılar Çarşısı’na 29 Temmuz Cumartesi günü açılışı yapılarak çarşımızın inşaatına başlandı.Toplam 250 bin alan üzerine kuracağımız Bakırcılar Çarşısı’nın ilk etabında 7 bin 600 metrekare alan üzerine 293 adet dükkan ve 165 araçlık kapalı otopark yapacağız.Onları eski bereketli ve keyifli günlerine kavuşturacağız.”

Bakanlık denetiminde başlatılan proje ile işyerlerinin kaldırılmasıyla bölgedeki ekonomik hayatın canlanacağını belirten, çalıştıkları bölgede işyerlerinin yeniden kurulmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler. yıldır depremden etkilenen esnaf şunları söyledi:

“Yerinde Dönüşüm Arzumuzdu Esnaf ve Vatandaş için on numara oldu. Bakırcılar Çarşısı Malatya’nın kalbi. İlk kazmanın Bakırcılar Çarşısı’nda vurulması bizi sevindirdi. Proje tamamlandığında ticaret ve insan diriltilecek. Herkese faydası dokunacak. Çok şükür” sözleri yerine getiriliyor. Bu sözler yerine getirildiği sürece biz esnaf olarak çok mutluyuz.”

celikhan-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu