Ekonomi

Millet İttifakı’ndan ‘deprem’ toplantısı: ‘Yasak getirilsin’ çağrısı

Yaşanan depremler nedeniyle 13 Şubat’taki toplantısını erteleyen Millet İttifakı partileri, ‘deprem’ gündemiyle bir araya geldi.

Görüşme Saadet Partisi’nin konutunda gerçekleştirildi.

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu katıldı.

Toplantının ardından Millet İttifakı adına yapılan ortak açıklamada, deprem ülkesi olan ülkemizde afet öncesi gerekli hazırlıkların yapılmadığı ve yeterli önlemlerin alınmadığı ortaya çıktı. Rapor istenmeden depreme dayanıklı olmayan binalara imar affı konusu ve inşaat sektöründe yolsuzluğa kapı açan aşırı kira hırsı, milletimize ağır bir fatura ödetmiştir.

Açıklamada, “Deprem sonrası iç göçle ilgili gelişigüzel bir planlama ve yönlendirme yapılmadı. Bütün kusurlar, kusurlar, ihmaller ve niyetler ortadadır” denildi.

“Yabancılara konut, arsa ve arazi satışı yasaklanmalı”

Açıklamada, “Afet bölgelerinde yabancılara ev, arsa ve arazi satışının yasaklanması gerektiği” belirtilirken, “Bölgenin yeniden yapılanmasında özellikle Hatay’da demografik ve sosyal yapının korunması büyük önem taşıyor. .Özellikle bu konunun takipçisiyiz!” terimler yer aldı.

2 Mart’taki toplantı iptal edildi

Millet İttifakı, deprem nedeniyle 13 Şubat’ta gerçekleştirilemeyen toplantının 2 Mart Perşembe günü Saadet Partisi’nin ev sahipliğinde yeniden yapılacağını duyurdu.

candirhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu