Haber

Özgür Özel CHP Genel Başkan adaylığını açıkladı

CHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Özgür Özel, “Atatürkçülerin kendilerini bulacağı yönetim kadrosunun, Cumhuriyetin 100. yılında CHP’yi yöneteceklerini müjdelemek istiyoruz.” söz konusu.

Atatürkçü Fikir Derneği (ADD) Başkanı Hüsnü Bozkurt ve beraberindeki heyet, Özel’i makamında ziyaret etti.

Burada konuşan Özel, ilk kurumsal ziyaretini 15 Eylül’de CHP Genel Başkan adaylığını açıkladıktan sonra ADD’ye yaptığını hatırlattı.

Bunun özel ve bilinçli bir tercih olduğunu belirten Özel, ADD’nin Atatürk’ün kurduğu ve 100’üncü yılını kutlayan partinin genel başkanlığına aday olan kişi ve ekiplerin zirveye çıkması gereken yer olduğunu söyledi.

İl ziyaretlerinde Türkiye ile CHP’nin durumunu ve çözüm önerilerini paylaştıklarını belirten Özel, burada iki önemli vurgu yaptıklarını, bunlardan birinin Cumhuriyeti kuran kadrolara ve değerlere bağlılık olduğunu söyledi.

İkinci olarak, CHP’nin laiklik konusunda çekingen tavrını asla kabul etmediklerini vurgulayan Özel, şöyle konuştu:

“Laiklik sadece cumhuriyeti kuran ekiplerin tercihi değildir. Bugün Türkiye’de bu topraklarda iç savaşlar, mezhep savaşları yoksa, insanların tercihleri ​​nedeniyle sokak ortasında kanı dökülmüyorsa, bu böyledir. Bu toprakların en büyük devrimcisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de laikliğin de eseridir.” “Unsurlara borçlu olduğumuzun altını önemle çizmek isteriz. Önümüzdeki dönemde CHP sosyal demokrat bir parti olarak, bir sol parti olarak, kuruluş sürecine, kurucularına sahip çıkan bir parti olarak yoluna devam edecektir. ve onun kurucu değerleri.”

“CHP için çok daha iyi bir dönem olacak”

Partinin genç ve yeni ekipler tarafından yönetileceğini belirten Özel, “Atatürkçülerin kendilerini bulacağı yönetim kadrosunun, Cumhuriyetin 100. yılında CHP’yi yöneteceğini müjdelemek istiyoruz.” söz konusu.

Özel, CHP delegelerinden partiyi güvenilir kadrolara emanet etmelerini isteyerek, bundan sonraki dönemin CHP açısından çok daha iyi bir dönem olacağını söyledi.

ADD Başkanı Hüsnü Bozkurt da Türkiye’nin çıkış yolunun Atatürkçü niyetlerden geçtiğini belirterek, Özgür Özel ve arkadaşlarına çıktıkları yolda Türkiye için olumlu sonuçlar üretecek bir süreç yaşamalarını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu