Haber

‘Sahte doktor’ Ayşe Özkiraz’ın tutuklanmasına itiraz

TEKİRDAĞ’daki Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve geçersiz diplomayla görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz’ın (20) tutuklanmasına yapılan itiraz reddedildi.

Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde kendisini ‘pratisyen hekim’ olarak tanıtan ve diğer doktorların şüphelenip şikayetçi olması üzerine gözaltına alınan Ayşe Özkiraz, 25 Ekim’de tutuklandı. Özkiraz’ın tutuklanmasının ardından Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği 2 müfettiş, Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki 4 günlük çalışmalarını tamamladı. Özkiraz, “Çerkezköy Devlet Hastanesi’ndeki tüm cerrahi branşlardaki doktorlarla iletişim kurdum, sohbet ettim. Birçok ameliyata seyirci olarak katıldım. Herhangi bir tıbbi işlem yapmadım. Sadece gözlemciydim. Bu ameliyatlara hep gittim. doktorların isteği üzerine hastanede herkes beni çok severdi burada kaldığım süre içinde ara sıra stetoskop takıyordum burada kaldığım süre boyunca stetoskop takıyordu bir çok muayene ve ameliyata katıldım başhekim Mehmet Ali Filiz, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Tufan Çetinkaya ile görevli cerrah ve yardımcılarının müfettişlerin hazırlık raporunu bakanlığa sunacağı öğrenildi.

Soruşturma kapsamında cep telefonu ve bilgisayarı incelenen, banka hesapları da incelenen Özkiraz, ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, “Bu süreçte kimseye maddi zarar vermedim. ailemden korkuyorum çünkü tıp fakültesini kazanamadım ve sonra bir sarmala giremedim.” İşlerin bu noktaya gelmesini asla istemezdim. Rastgele bir akıl hastalığım yok. Pişmanlığımı ifade ederek, bana yöneltilen suçlamayı olduğu gibi kabul ediyorum” dedi.

Çerkezköy’de nöbetçi hakim tarafından tutuklanarak Tekirdağ T Tipi Cezaevi’ne konan Ayşe Özkiraz, avukatı aracılığıyla karara itiraz etti. Bir üst mahkeme olan Çerkezköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen tutukluluk kararına avukatının yaptığı itiraz reddedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu