Ekonomi

TCMB, afet bölgesinin yeniden inşası için kredilere bazı muafiyetler getirdi.

TCMB, deprem bölgesinin yeniden inşası için yeniden faaliyette bulunacaklara Ağustos ayı sonuna kadar kullandırılacak kredilere ilişkin gerekli hükümlerde ve teminat kuruluşu yönetmeliğinde değişiklik yaparak bazı muafiyetler sağladı.

TCMB’nin dün bankalara gönderdiği ve Reuters’in gördüğü belgede, ekonomik ve finansal etkileri azaltmak amacıyla deprem bölgesinde olmayan ancak ticari bağlantılardan zarar görenlere verilecek kredileri de ekledi. titremelerden.

İlgili yazıda deprem bölgesinde yer almamakla birlikte; Deprem bölgesi sakinleriyle ticari ilişkisi olan ve deprem nedeniyle zarara uğradığını belgeleyen kişiler ile depremden etkilenenlerin barınma ihtiyaçlarının karşılanması için faaliyette bulunacak olanlara muafiyet tanınacağı belirtildi. deprem veya deprem bölgesindeki alt ve üst yapıyı yeniden yapmaktır.

Böylece, ilgili krediler için 31.08.2023 tarihine kadar bankalar ve finansman şirketleri tarafından kullandırılacak kredileri desteklemek üzere teminat ve gerekli karşılık tesis edilmesi uygulamasında değişiklik yapıldı.

mustafakemalpasaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu