Haber

Trakya’da zincir marketlerde fahiş fiyat kontrolü gerçekleştirildi

Trakya’da zincir marketlerde temel ihtiyaç maddelerinin fiyatları kontrol edilerek raf ve kutu fiyatları karşılaştırıldı.

Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ’da zincir mağazalara “fahiş fiyatlar” kontrolü yapıldı.

Süleymanpaşa İlçe Tarım Müdürlüğü ve Süleymanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sebze, meyve, temel gıda maddeleri ve pasifik maddeleri başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını kontrol etti.

Reyonları ziyaret eden ekipler, fiyat artışlarından raf ortasındaki tutarsızlığa ve kasa fiyatlarına, eserin ağırlığına, irsaliye karşılaştırmasına, tüketim tarihine ve diğer kurallara uygunluğuna kadar eserleri de inceledi.

Emniyet Müdürü Turgut Ünsal, gazetecilere yaptığı kontrollerde herhangi bir olayla karşılaşmadıklarını söyledi.

Denetimlerin devam edeceğini belirten Ünsal, “Yaptığımız denetimlerde fiyat etiketi ve kasadaki fiyatı, ürünün son kullanma tarihinin geçip geçmediğini kontrol ettik. Şu ana kadar denetimlerde herhangi bir sorun yaşamadık. Denetimlerimiz devam edecek. Tüm zincir mağazalar denetlenecek.” dedi.

Edirne ve Kırklareli’de Ticaret İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, başta temel gıda maddeleri olmak üzere ürünlerin maliyet, raf ve kasa fiyatlarını karşılaştırarak, ürünlerin ağırlık ve tüketim tarihlerini inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu