İş

TÜMKİAD’ın Elazığ Zaferi

Geceyi gündüze katarak başarılı çalışmalara imza atan TÜMKİAD, 39. şubesini Elazığ’da açtı. Orgeneral Tanrıkulu, yüzlerce konvoy ile davul ve trompetlerle karşılandı.

Geçtiğimiz günlerde Iğdır’da 38’inci şubesini açan TÜMKİAD, bir ay sonra Gakgoşlar diyarı Elazığ’da 39’uncu şubesini açtı. TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu’nun katılımıyla açılışı yapılan TÜMKİAD Elazığ Şubesi açılışına TÜMKİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, TÜMKİAD Şube Başkanları, bölgenin değerli iş insanları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. TÜMKİAD Elazığ İl Başkanı Osman Özçelik tarafından karşılanan Tanrıkulu, davul ve zurnalarla karşılanarak konvoy eşliğinde şehre girdi.

Yola çıkış öyküsünü paylaşan TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, yine motive edici bir konuşma yaptı. Tanrıkulu, “Bu ülkenin sevenlerine hazırladığı her şey olabilir. Bazen de kendi hazırladığına bakıp da hazırlananı göremezsen, bir gün Rabbimin yanından çıkar. Biz birileri tarafından hazırlandık, biz TÜMKİAD olarak Allah tarafından, devlet tarafından hazırlandık, bu yüzden bazen sizin hazırladığınızın dışında kalıyorsak, siz hazırlarken bizi şaşırtmayın ve hazırlanmış gibi görün. TÜMKİAD olarak böyle bir oluşumuz.”

Tanrıkulu, “Asıl hedefimiz bu ülkenin devletçi bir STK’ya ihtiyacı var. Bugüne kadar STK’lar iş dünyasında lobicilik güçleri ile kurulmuş ve güçlendirilmiştir. Siyasetten yararlandılar. Devletin koltuklarını arkalarına aldılar. Bürokrasinin terörünü teşhir ettiler. Biz bu anlayışı yok etmek için yola çıktık. Siyasetin arka bahçesi değiliz, olmayacağız çünkü biz iş insanıyız.” O konuştu.

Elazığlı genç iş insanlarına rol model olacaklarını ifade eden Tanrıkulu, “Biz iş adamları olarak Elazığlı kardeşlerimizden almaya değil onlara vermeye ve iş dünyasına rol model olmaya geldik.” sözlerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu