Haber

ÂLÂ Partisi’nden İmamoğlu’nun ittifak teklifine yanıt

Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ittifaka ilişkin açıklamalarını dile getirdi. “Konuşmak lazım”Güçlü, bu yöndeki sözlerinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

“Öncelikle başka bir partinin kongresini, burada yaşanan değişimi, aldığımız karar açısından neden-sonuç ilişkisi içerisinde değerlendirmiyoruz. Genel Yönetim Kurulumuz’un aldığı karar nettir ve İYİ Partimiz yoluna devam etmektedir. 81 ilde aday çıkarmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki günlerde bazı illerimizde de adaylarımız olacak.” Açıklandığını göreceksiniz.”

İYİ Parti’de son dönemde yaşanan istifalara ilişkin soruya Zorlu, şöyle yanıt verdi:

“Bu yolculuğa devam ederken hiçbir tartışmanın üzerimizde baskı aracı olarak kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Bu anlamda arkadaşlarımız bizi bırakıp başka partilerde siyaset yapmak isteyebilirler. Bunlar Türkiye’de yaşanan gelişmelerdir. Önce diğer partiler… Bizden ayrıldıktan sonra partimize zarar verecek, gerçek dışı olaylar yaratacak hiçbir argüman kullanmalarına izin vermeyeceğiz.” Tartışma ve açıklama yapan arkadaşlara değerlendirmelerine dikkat etmelerini tavsiye ediyorum. Çünkü GÜZEL Partisine yönelik bu saldırılara ortak olmak isteyenlere karşı gerekli açıklamaları yapmaktan kaçınmayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu