Haber

Bodrum’da Deniz Tabanı Temizleme Faaliyeti Devam Ediyor

Bodrum Belediyesi’nin “Denize En Çok Mavi Yakışır” sloganıyla başlattığı “Deniz Dibi Temizleme Etkinliği” Ortakent ve Güvercinlik İlçelerinde devam etti.

Bodrum’un çeşitli koy ve plajlarının atıklardan arındırılması amacıyla başlatılan “Deniz Tabanı Temizleme Etkinliği” Ortakent ve Güvercinlik Mahallesi’nde devam etti. Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı istekli dalış ekibi, denizden çeşitli atık malzemeleri çıkardı.

ORTAKENT’TE TOPLAM 530 KİLOGRAM ATIK

31 Ağustos Perşembe günü Ortakent İlçesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte belediye ekipleri, 520 kg kauçuk, 5 kg metal, 3 kg plastik ve 2 kg cam atık olmak üzere toplam 530 kg atık malzemeyi denizden kaldırdı. Toplanan atık malzemeler, ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne taşındı.

GÜVERCİNLİK’TE TOPLAM 134 KİLOGRAM ATIK

6 Eylül Çarşamba günü Güvercinlik İlçesi’nde düzenlenen etkinlikte ekipler, 75 kg lastik, 13 kg plastik, 21 kg metal, 7 kg cam ve 18 kg olmak üzere toplam 134 kg atık malzemeyi denizden çıkardı. kg tekstil atığı. Toplanan atık malzemeler, ekipler tarafından ayrıştırıldıktan sonra Bodrum Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne taşındı.

10 FARKLI MAHALLEDE TOPLAM 2 BİN 283 KİLOGRAM ATIK TOPLANDI

19 Temmuz’da başlatılan temizlik kampanyasında Türkbükü, Gündoğan, Yalıkavak, Gümüşlük, Küçükbük, Turgutreis, Akyarlar, Kadıkalesi, Ortakent ve Güvercinlik Mahallelerinde toplam 2 bin 283 kilogram atık toplandı.

Etkinliğin son ayağı ise 13 Eylül’de saat 10.00’da Kumbahçe Koyu’nda gerçekleştirilecek. Deniz yatağından kaldırılacak atıklar ve bu dönemde yapılan çalışmaları gösteren fotoğraflar Bodrum Belediye Meydanı’nda sergilenecek.

samandag-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu