Haber

Çığır açan çalışma: ‘İnsanları dondurduktan sonra 50 ila 70 yıl içinde hayata döndürebiliriz’

İnanılmaz bir buluş. 46 bin yıllık soyu tükenmiş solucanşaşırtıcı bir süre sonra tekrar başarıyla. yeniden canlandırmadaha sonra oldu. Solucanlar 2018yılda Sibirya sürekli donmuş toprağı Kelimenin tam anlamıyla zamanda donmuş halde bulundu. Geçen ay yayınlanan çığır açıcı bir çalışmada uzmanlar, yünlü mamutların zamanından bu yana orada sıkışıp kalan canlıları yeniden canlandırmayı başardılar.

‘İnsanları 50 ila 70 yıl içinde dondurduktan sonra hayata döndürebiliriz’

Rusyabaşkentinde kriyoprezervasyonüssünde İçinde 94 donmuş ceset vardıverici KrioRus’un CEO’su Valeriya Udalovadedi ki:

“İnsan metabolizmasının hayvanlar gibi anabiyoza girecek şekilde radikal bir şekilde yeniden yapılandırılabileceğini düşünmüyorum. Yeni, yapay bedenler yaratmak muhtemelen daha kolaydır.”

İnsanların diriltilmesi için tıp ve doku mühendisliği alanında büyük ilerleme kaydedilmesi gerektiğini belirterek, önümüzdeki 50-70 yıl içinde böyle bir teknolojinin ortaya çıkabileceğini söyledi. Udalova, “Sıçan böbreğinin, örneğin nanopartiküllerle gaz persüflasyonu ve indüksiyonla ısıtma kullanılarak geri dönüşümlü kriyoprezervasyonu üzerine dikkate değer deneyler yapılmıştır.” dedi. Şu anda bulundu kryonik teknoloji‘kriyoprotektan maddelerin beyin ve vücut modülleri üzerinde’ zehirliÇünkü etkileri var yetersizÖyle olduğu söyleniyor.

‘Ölümcül hastalığı olan hastalar tedavi bulunana kadar dondurulabilir’

Portekizli mikrobiyolog Dr. Joao Pedro de Magalhaes2018’de GizmodoKendisine yaptığı açıklamada “Dondurulmuş bireylerin yeniden canlı ve sağlıklı hale getirilmesi için doku mühendisliği ve rejeneratif tıp gibi alanlarda büyük bilimsel gelişmelere ihtiyaç duyulacak. Çocuklar da dahil olmak üzere ölümcül hastalıkları olan hastalar, bir tedavi bulunana kadar dondurulmayı tercih edebilir.”dedi.

haber-baskil.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu