Ekonomi

Gürsu Belediyesi Güneş Enerji Santrali Açılıyor

Gürsu Belediyesi’nin vizyon projelerinden Güneş Enerji Santrali açılıyor. Güneşten ürettiği elektrik enerjisi ile hem kendi elektrik ihtiyacını karşılayan hem de belediyeye gelir sağlayan Gürsu Belediyesi, ‘Enerjisini Üreten Belediye’ kimliğini de kanıtlamış oldu.

Gürsu Belediyesi tarafından 2022 yılında 8 milyon 248 bin TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen Gürsu Ericek Güneş Enerji Santrali resmi açılışına hazırlanıyor. Sisteme saatte 607 kilovat elektrik sağlayan ve ayda 75 bin kilovat elektrik üreten santral sayesinde Gürsu Belediyesi yıllık 3,5 milyon lira gelir elde edecek.

Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, “Güneş santralimizi tamamen belediyemiz öz sermayesi ile hayata geçirdik. Ericek Güneş Enerji Santrali’miz ile sınırsız bir güç kaynağı olan güneşten elde ettiğimiz elektrikle hem elektriği sağlıyor. Belediyemiz tarafından tüketilmek üzere.İhtiyacımızın ötesindeki elektriği de şebekeye aktararak gelir elde ediyoruz.Tüm dünyanın doğayı koruyan elektrik sistemlerine yöneldiği çağımızda, kendi elektriğimizi kendi elektrik santralimizi kurarak ürettik. yenilenebilir saf enerji kaynağı olan güneş enerjisi sistemi.Sınırlı doğal kaynaklardan üretilen enerjiye alternatif olarak sınırsız bir güç kaynağı olan güneş enerjisi ile doğamızı kirleten zararlı gazların etkisini de ortadan kaldırmış bulunmaktayız. Yatırım teşvik belgelerinden yararlanarak oluşturduğumuz yaklaşık 1 milyon 350 bin lira KDV istisnası ile yatırım bedelini 4 yılda amorti edecek. Bakımı ve işletmesi kolay olan tesisimiz sayesinde sınırsız güç kaynağı ile üretim yaparak yüksek verim elde edeceğiz. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

Gürsu Ericek Mahallesi’nde 15 dönüm arazi üzerine kurulan Gürsu Ericek Güneş Enerji Santrali 30 yıl üretim yapacak. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu