Haber

Kırgız Bakanlar Kurulu Başkanı, Adana’da hastanede tedavi gören vatandaşları ziyaret etti

Kırgızistan Bakanlar Heyeti Başkanı Kilitbek Caparov, Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören 4 Kırgız vatandaşını ziyaret etti.

Caparov, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger ve Kırgızistan’ın Ankara Büyükelçisi Ruslan Kazakbaev ile birlikte Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldi.

Caparov, 2’si hastanenin yanık merkezinde, 2’si ortopedi servisinde tedavi gören 4 yaralıyı ziyaret ederek, Başhekim Mehmet Volkan Harput’tan sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan Caparov, ülkesinde yaşanan 2 ayrı kazada yaralanan 2’si asker 4 kişinin Adana’daki hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Vali Köşger’e ve hastane yetkililerine teşekkür eden Caparov, şunları söyledi:

“Şu anda 2 askerimizin durumu çok iyi. Yanık merkezindeki 2 hastamızın durumu orta. Hastalarımızı önce Allah’a emanet ediyoruz, sonra buradaki tüm doktorlara güveniyoruz. İnşallah daha iyi yerlere geleceğiz. Kırgız-Türk kardeşliğinin bir sonucu olarak Kırgızistan’da bu tür hastaneler açıldı.”

Vali Köşger, Caparov’un bugün misafiri olan hastaları ziyaret ettiğini belirtti.

Hastane yetkililerinin gerekli bilgileri verdiğini belirten Köşger, Caparov’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Olayın tarihi

Başkent Bişkek’te, evlere sıcak su ve kışlık ısıtma hizmeti veren Bişkek Merkezi Isı ve Elektrik Santrali’nde (Merkezi Isıtma Kurumu) 2 Şubat’ta çıkan yangında 2’si ağır 5 kişi yaralandı.

17 Ocak’ta eğitim uçuşu yapan Mi-8 tipi askeri helikopterin Kırgızistan Savunma Bakanlığı’na ait poligona iniş sırasında düşmesi sonucu pilot hayatını kaybetti, 10 kişi de yaralandı.

Kırgızistan Sağlık Bakanı Alımkadır Beyşenaliyev, yaralılardan 4’ünü 4 Şubat’ta Türkiye’ye gönderdiklerini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu