Haber

Putin’den Wagner’e karşı ilk açıklama! Gerisini zorladı ve çekti

Kremlin’e göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’inyakında televizyonda konuşacak duyurulmuştu. Putin beklenen açıklamayı yaptı.

Putin’in açıklamalarından öne çıkanlar:

‘BU TAM İHANET’

Asker arkadaşlarımız bize sahip çıkıyor. Entrikalarıyla Birinci Dünya Savaşı’ndaki zaferimizi çaldılar. Dış düşmanlarımız birliğimizi bozmaya çalışıyor. Devletimizi savunmaya hazırız. Bu tam bir ihanettir.

Wagner askerleri de Rusya için canlarını verdiler. Aralarında hainler var. Askeri yönetimimizin güçleri şu anda bloke edilmiş durumdadır. Bir Rusya vatandaşı olarak sizinle de konuşuyorum. Elimden gelenin en iyisini yapacağım. Halkımıza karşı silah kaldıran herkes yeterince cezalandırılmalıdır.

Bu yanılgıdan kurtulun. Bu hatayı yapma. Kendi güvenliğimizi, her şeyi savunabiliriz. Daha güçlü olacağız.

NE OLDU?

Prigojin, Wagner’in Ukrayna’dan sınırı geçerek Rusya’ya girdiğini iddia etti. (Rusya) Savunma Bakanlığı tarafından önümüzü kesmek için gönderilen askerler, yolumuzdan çekilin. Yolumuza çıkan herkesi yok edeceğiz. Bütün yolu gideceğiz.”açıklama yapmıştı.

Wagner’in kurucusu Prigojin, Rus ordusunu Wagner’e saldırmakla suçladı ve misilleme yapmakla tehdit etti. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) “silahlı isyan”İddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

haberkorkuteli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu