Ekonomi

Helmann denizaşırı operasyonlarını genişletiyor

Helmann, 14 ülkede gerçekleştirdiği işbirliklerine yenilerini ekleyerek yurt dışı faaliyetlerine Almanya’nın Frankfurt kentinden devam edecek.

Şirketten yapılan açıklamaya göre gayrimenkul sektöründe inşa ettiği doğaya ve çevreci konutlarla öne çıkan Helmann, yurt dışı operasyonlarını Frankfurt’ta kurduğu merkezden yürütecek.

Helmann, Türkiye’nin uluslararası gayrimenkul geliştiricisi olma yolunda bir adım daha attı.

Halen Almanya’da dönüşüm ve yenileme projeleri yürüten Helmann, yurt dışı operasyonlarını yürütmek üzere Frankfurt şubesini görevlendirdi. Şehrin merkezinde yer alan Helmann’ın Türkiye dışındaki yatırımlarının yönetileceği ofis, yabancı ve gurbetçi yatırımcıların Türkiye’deki alımlarında da rehberlik edecek.

Bugüne kadar yurt dışında yürüttüğü faaliyetler sayesinde Hollanda, Fransa, İngiltere, İsveç, İsviçre, Litvanya, Danimarka, Irak, Rusya ve İran gibi 14 ülkede yerel ortaklarla işbirliklerini sürdüren Helmann, Frankfurt genel merkezi, ABD, Kanada, Suudi Arabistan, Kuveyt. Türkiye Cumhuriyetlerinde de faaliyet göstermeyi hedeflemektedir.

4 ilde proje inşaatı devam ediyor

Helmann, Frankfurt merkezli yurt dışı yapılanmasıyla da uluslararası gayrimenkul yatırımcılarının Türkiye’deki yatırımlarını artırmayı hedefliyor.

Antalya, Ankara, İzmir ve Afyonkarahisar’da karma gayrimenkul projeleri gerçekleştiren şirket, Albaraka Portföy ile kurduğu gayrimenkul yatırım fonu aracılığıyla yatırımcılara özgün fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar’da 107 bin metrekarelik alanda ticari alanlar, alışveriş merkezleri, akaryakıt istasyonları ve termal oteller ile Antalya ve İzmir’deki konut projelerinin yanı sıra karma bir proje geliştiren Helmann, sürdürülebilir bir şehir inşa ediyor. Ankara Beypazarı’nda 350 bin metrekarelik bir alan.

‘Yurt dışı yapılanmamızı genişletiyoruz’

Helmann Yönetim Kurulu Lideri Selman Özgün yaptığı açıklamada, uluslararası bir gayrimenkul şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerlediklerini belirterek, daha fazla yatırımcı ile buluşmak ve yurt dışındaki faaliyetlerini genişletmek için yeni projeler ortaya koyduklarını belirtti.

Yurt dışı operasyonlarının bugüne kadar Türkiye’den yönetildiğini kaydeden Özgün, “Yurt dışı faaliyetlerimizi yönetmek ve uluslararası yatırımcılarla doğrudan temas kurmak amacıyla artık Frankfurt ofisimizi açıyoruz. Yurtdışı operasyonlarımızı bu şekilde yöneteceğiz. Frankfurt’tan 14 ülkede yaptığımız işbirliklerine yenilerini ekliyor.’ terimleri kullandı.

Şu anda İngiltere, Fransa, Hollanda, İsveç ve Finlandiya gibi Avrupa’nın önde gelen şehirlerinin yanı sıra Rusya, İran gibi ülkelerle de işbirlikleri olduğunu kaydeden Özgün, ABD, Suudi Arabistan, Kanada ve diğer ülkelerde tanıtım faaliyetlerine başlayacaklarını açıkladı. Türki Cumhuriyetler

Yatırımcılara taksitli arsa imkanı

Selman Özgün, Türkiye’nin uluslararası gayrimenkul yatırımcılarının ilgi odağı haline geldiğini belirterek, ülkenin bu alanda sunduğu avantajlardan bahsetti.

Yerli halkın yanı sıra uluslararası yatırımcılara ve gurbetçilere de taksitli olarak geliştirdikleri projelerin yanında sınırlı sayıda yer satın alma fırsatı sunduklarını kaydeden Özgün, ‘Afyonkarahisar ve Beypazarı projelerimizin yanında yer alan markalı Helmann arsalarımız ile; İmarlı, tapulu ve altyapısı hazır parseller sunuyoruz. Müşterilerimiz bu arsalara taksitle sahip olma imkanı buluyor.’ açıklama yaptı.

Ankara Beypazarı’nda 350 bin metrekare alanda hayata geçirdikleri yatay ve yerel mimari projelerinde yatay mimariden oluşan taş ve ahşap yapıların yer aldığını kaydeden Özgün, projenin yoğun ilgi gördüğünü belirtti.

caykara-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu